SGGW.TV

Filmy z kategorii Nauka

Zwierzęta egzotyczne w SGGW


Wielu właścicieli egzotycznych gatunków zwierząt oraz Ci, którzy chcieli wciągnąć się do branży, bądź po prostu interesują się otaczającym światem fauny, wzięli udział w I warszawskiej konferencji „Zwierzęta egzotyczne” zorganizowanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Weterynarii. Konferencja odbyła się 12 października br. na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Zamieszczony 5 years ago.

Międzynarodowe Targi Leśne Rogów 2013


Podczas targów zaprezentowało się kilkadziesiąt firm z kraju i z zagranicy, m.in. z Austrii, Czech, Finlandii i Litwy. Wystawcy mieli możliwość pokazania własnej oferty w halach wystawienniczych oraz w lesie. Było to doskonałe miejsce dla przeprowadzenia pokazów pracy maszyn i urządzeń w naturalnych warunkach.

Zamieszczony 5 years, 2 months ago.

Dzień Melona


Na Polu Doświadczalnym „WOLICA” odbył się Dzień Melona, organizowany przez Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW

Zamieszczony 5 years, 2 months ago.

Olimpiada Wiedzy Rolniczej

Zamieszczony 5 years, 5 months ago.

Dni nowych technologii

Zamieszczony 5 years, 5 months ago.

Gastronomia i hotelarstwo – nowy kierunek studiów


Kierunek Gastronomia i hotelarstwo będzie prowadzony na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Dla kandydatów zarezerwowano 60 miejsc. Studenci, którzy ukończą stacjonarne studia I stopnia uzyskają tytuł inżyniera. Nowy kierunek Gastronomia i hotelarstwo to wynik ciągłego monitorowania rynku pracy i wieloletniej współpracy wydziału z przedsiębiorstwami branżowymi. Celem kształcenia na tym kierunku jest przygotowanie absolwentów do prowadzenia działalności gospodarczej oraz kierowania przedsiębiorstwami gastronomicznymi, cateringowymi i hotelarskimi.

Zamieszczony 5 years, 6 months ago.

Bioinżynieria zwierząt – nowy kierunek studiów


Kierunek Bioinżynieria zwierząt będzie prowadzony na studiach stacjonarnych I stopnia na Wydziale Nauk o Zwierzętach. Dla kandydatów zarezerwowano 60 miejsc. Absolwenci bioinżynierii zwierząt uzyskają tytuł inżyniera. Studia na tym kierunku to nowoczesny program kształcenia, obejmujący najbardziej innowacyjne dziedziny wiedzy i techniki nauczania. Nowy kierunek studiów jest odpowiedzią Wydziału Nauk o Zwierzętach na zapotrzebowanie współczesnej nauki i praktyki w rozwijającej się bardzo intensywnie dziedzinie naukowej, zwłaszcza w kontekście wykorzystania jej osiągnięć w gospodarce. Z ankiet prowadzonych przez SGGW wynika, że wiedza i kompetencje nabyte podczas studiów łączących teoretyczne podstawy nauk technicznych i przyrodniczych z umiejętnościami warsztatowymi i opanowaniem nowoczesnych technik laboratoryjnych są wysoko cenione przez pracodawców.

Zamieszczony 5 years, 6 months ago.

Dzień budowlańca


W Centrum Naukowo-Dydaktycznym Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska – Laboratorium Centrum Wodne, 13 marca 2013 r. odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Studentów Budownictwa „Dzień Budowlańca w SGGW”. Tegoroczna edycja była połączona ze studenckim konkursem budowy wież z drewna balsa „Wybudujemy Wieżę”.

Zamieszczony 5 years, 8 months ago.

Wydział Nauk o Zwierzętach


Sprawdź co oferuje Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW.

Zamieszczony 5 years, 8 months ago.

Wydział Nauk o Zwierzętach

Zamieszczony 5 years, 8 months ago.